Warsztaty samochodowe – podstawowe wyposażenie

Przede wszystkim każdy mechanik powinien posiadać profesjonalną skrzynkę z narzędziami. W niej znaleźć się powinny między innymi klucze wraz z kluczem pneumatycznym, kompresor, podnośnik, szlifierka czy ściskacze do sprężyn.

Okazuje się jednak, że tak podstawowy sprzęt już w profesjonalnym warsztacie samochodowym może okazać się zbyt ubogi. Klienci, którzy przybywają do tego rodzaju punktów usługowych najczęściej uskarżają się na awarie aut wszelkiego typu i o ile naprawa czy wymiana części pod przednią maską nie sprawia najczęściej żadnego problemu to już podwozie może stać się nie lada kłopotem.

W tym celu jeszcze do niedawna stosowano specjalne kanały. Te jednak stwarzają sporo kłopotów mechanikom bowiem trudno się do nich dostać i zajmują sporą część powierzchni warsztatu samochodowego. Dzisiaj innowacyjnym sprzętem są podnośniki samochodowe, które dzięki specjalnej konstrukcji unoszą auta na dowolną wysokość. Co ciekawe, uchwyty podnośników można regulować, dzięki czemu nadają się one zarówno do małych pojazdów osobowych jak i samochodów ciężarowych. Istnieją nawet takie, które pozwalają na unoszenie ku górze autobusów czy tirów.

Warto wiedzieć, że warsztaty samochodowe są obecnie coraz bardziej nowoczesne i skomputeryzowane. To nie tylko narzędzia mechaniczne, ale również sprzęty elektroniczne, dzięki którym w szybki sposób możliwa jest analiza awarii samochodu czy niesprawności poszczególnych jego części.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *