Podnośniki samochodowe – rodzaje i charakterystyka

Podnośniki samochodowe są najbardziej bezpiecznym i komfortowym rozwiązaniem biorąc pod uwagę konieczność prac na wysokościach. Biorąc jednak pod uwagę charakter samych robót możemy ten odpowiedni model dobrać do naszych potrzeb i oczekiwań.

Na rynku istnieje wiele rodzajów podnośników tego typu a co więcej, wcale nie trzeba ich kupować (co wiąże się z ogromnymi wydatkami dla firmy) a jedynie wynająć na określony czas – to zdecydowanie lepsze rozwiązanie jeśli z podnośnika samochodowego nie musimy korzystać ciągle a jedynie sporadycznie.

Wybierając podnośniki samochodowe należy przede wszystkim wziąć pod uwagę wysokość, na jaką może się wzbić platforma. Przykładowo te osiągają nawet 20 metrów wysokości, ale dostępne są również i te mniejsze. Co więcej, należy wziąć pod uwagę sam udźwig platformy – niektóre są dwuosobowe, inne jednoosobowe, czasem możemy zabrać ze sobą ciężkie narzędzia bowiem platforma udźwignie nawet 250 kilogramów jednak w niektórych przypadkach będzie to niemożliwe.

Pamiętajmy, by wybrany przez nas podnośnik posiadał aktualny certyfikat i ważne badania techniczne – bez względu na to czy decydujemy się na zakup tego rodzaju sprzętu czy tylko go wypożyczamy musimy mieć na uwadze bezpieczeństwo pracowników i otoczenia. Istotny będzie również dostęp do natychmiastowego serwisu w razie jakiejkolwiek usterki bowiem nie możemy pozwolić sobie na nawet najmniejszy przestój w pracy spowodowany awarią sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *