Ile kosztują dobre wycieraczki samochodowe?

Pewnym jest to, że bez sprawnie działających wycieraczek daleko nie pojedziemy. To podstawa należytej widoczności w czasie jazdy. Wycieraczki samochodowe zbierają brud z przedniej szyby, ale też ściągają opady deszczu czy śniegu, dzięki czemu podróż autem może być kontynuowana nawet przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Wiele zależy jednak o jakości ich wyrobu. Producenci uznają, iż wycieraczki powinno wymieniać się średnio raz w roku jednak musimy pamiętać, że te z najniższej półki sklepowej, już w momencie zainstalowania mogą nie działać sprawnie. Nie warto więc oszczędzać.

Przedział cenowy wycieraczek jest różny. Za te dostępne w supermarkecie (produkt najczęściej chiński) zapłacimy nawet tylko 5 złotych, ale z całą pewnością nie przyczynią się one do zwiększenia bezpieczeństwa jazdy czy lepszej widoczności. Lepiej wybrać się do profesjonalnego sklepu z akcesoriami motoryzacyjnymi. Tam znajdziemy nie tylko wycieraczki lepszej klasy, ale obsługa punktu pomoże nam w doborze tych, które będą idealnie pasować do przedniej szyby naszego auta. Musimy wiedzieć, ze do wyboru mamy na przykład wycieraczki tradycyjne czy wycieraczki hybrydowe a różnią się one przede wszystkim piórami, które mają przylegać do szyby i zbierać zanieczyszczenia.

Za wycieraczki z wyższej półki zapłacimy od 50 złotych wzwyż. Te naprawdę dobre kosztują nawet 200-300 złotych – są najmniej widoczne na szybie a dodatkowo ich pióra są wzbogacone grafitem, który zapobiega przymarzaniu do szyby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *